نام زیرپورتال : یزد

1396/11/24 سه شنبه

یک مسئول در وزارت امور اقتصادی و دارایی:

ماموریت های جدیدی برای پیاده سازی نظام حسابداری تعهدی ابلاغ می شود

رئیس اداره حسابرسی شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه با هدف شفاف سازی مسایل مالی دولت، نظام حسابداری تعهدی در کشور در حال اجرا می باشد گفت: از ابتدای سال آینده ماموریت های جدیدی برای پیاده سازی این نظام تعریف و ابلاغ می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، " حسین کاظم پور " روز سه شنبه در همایش آموزشی " حسابداری تعهدی، صورت های مالی  و بدهی ها و مطالبات دولت " در یزد  بر آمادگی دستگاههای اجرای در این زمینه تاکید کرد و گفت: اجرای صحیح این نظام در ارزیابی دستگاههای اجرایی مورد توجه قرار می گیرد.
وی " تسویه اقلام سنواتی دستگاههای اجرایی و بررسی آن " را از دیگر مسایل مهم برای پیاده سازی نظام حسابداری تعهدی عنوان کرد و با بیان اینکه توجه به این موضوع هم در ارزیابی سالانه دستگاهها مهم است افزود: برای اجرای بهتر نظام حسابداری تعهدی باید ضعف ها، ابهامات و مشکلات موجود برطرف شود و در این زمینه آموزش از ضروری ترین نیازها می باشد.
وی ارائه تصویر شفاف از وضعیت و عملکرد مالی دولت را از اهداف اجرای نظام حسابداری تعهدی برشمرد و گفت: با اجرای آن تمام دارایی ها و بدهی ها  و هزینه های دولت به صورت شفاف در صورت وضعیت مالی ارائه می شود.
کاظم پور، از ارائه لایحه حذف دوره متمم بودجه  از سوی دولت به مجلس خبر داد و گفت: در صورت تصویب آن گردش مالی دولت و به تبع آن گزارشگری مالی دولت  روان تر خواهد شد.
وی با بیان اینکه قانون بودجه سالانه ابلاغ می شود بر آشنایی کامل ذیحسابان و مدیران مالی با این قانون و همچنین آئین نامه ها و دستورالعمل های ابلاغی تاکید کرد .
در این همایش ذیحسابان و کارشناسان ارشد مالی دستگاههای اجرایی استان یزد حضور داشتند.

یک مسئول در وزارت  اقتصاد:
دستگاههای اجرایی که از بودجه عمومی استفاده می کنند ملزم به ارائه گزارش مطالبات و بدهیها  به سازمان حسابرسی هستند
معاون  اداره حسابداری مرکز مدیریت بدهی ها و دارایی های مالی عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: همه دستگاههای اجرایی که از بودجه عمومی استفاده می کنند ملزم به ارائه گزارش حسابرسی ویژه به  سازمان حسابرسی هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد " مصطفایی " در دومین روز همایش آموزشی " حسابداری تعهدی، صورت های مالی  و بدهی ها و مطالبات دولت "  افزود : بازه زمانی قانونی ارائه اطلاعات مطالبات و بدهی ها برای حساب های هر ماه، یک ماه بعد از آن می باشد. 
وی ضرورت ارائه اطلاعات مطالبات و بدهی ها در سامانه " سماد " را یادآور شد و اظهار داشت: دستگاههای اجرایی موظف به ارائه اطلاعات مالی، بدهی ها و مطالبات در این سامانه هستند و مسئولیت ارائه اطلاعات در این سامانه به عهده ذیحساب و بالاترین مقام دستگاههای اجرایی  می باشد.
وی با اعلام برگزاری جلسات مشترک با سازمان حسابرسی برای رعایت صرفه و صلاح دولت در اخذ تائیدیه حسابرسی ویژه بدهیها و مطالبات دولت به تشریح نحوه ورود اطلاعات مطالبات و بدهی های دولت مربوط به منابع  داخلی شرکت های دولتی  و شهرداری ها و رفع ابهامات دستگاههای اجرایی در سامانه سماد پرداخت و اظهار داشت: ثبت مطالبات و بدهی ها در سامانه سماد موجب شفاف سازی در فعالیت های مالی دولت می شود.

 

عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^