منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آخرين ويرايش سایت
آلبوم تصاوير
اخبار
اخبار
اطلاعیه ها
امضای صفحه
اوقات شرعي
بازديدها
پیوندها
جستجو
زمان ديجيتال سرور
گزارش تصویری
لینک های فوتر
منو اصلی - ردیف 1
منو اصلی - ردیف 2
منو دسترسی سریع
منو زبان
نام زیرپورتال
نظر سنجی
نقشه استان
ورود

1396/11/24 سه‌شنبه

یک مسئول در وزارت امور اقتصادی و دارایی:

ماموریت های جدیدی برای پیاده سازی نظام حسابداری تعهدی ابلاغ می شود

رئیس اداره حسابرسی شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه با هدف شفاف سازی مسایل مالی دولت، نظام حسابداری تعهدی در کشور در حال اجرا می باشد گفت: از ابتدای سال آینده ماموریت های جدیدی برای پیاده سازی این نظام تعریف و ابلاغ می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، " حسین کاظم پور " روز سه شنبه در همایش آموزشی " حسابداری تعهدی، صورت های مالی  و بدهی ها و مطالبات دولت " در یزد  بر آمادگی دستگاههای اجرای در این زمینه تاکید کرد و گفت: اجرای صحیح این نظام در ارزیابی دستگاههای اجرایی مورد توجه قرار می گیرد.
وی " تسویه اقلام سنواتی دستگاههای اجرایی و بررسی آن " را از دیگر مسایل مهم برای پیاده سازی نظام حسابداری تعهدی عنوان کرد و با بیان اینکه توجه به این موضوع هم در ارزیابی سالانه دستگاهها مهم است افزود: برای اجرای بهتر نظام حسابداری تعهدی باید ضعف ها، ابهامات و مشکلات موجود برطرف شود و در این زمینه آموزش از ضروری ترین نیازها می باشد.
وی ارائه تصویر شفاف از وضعیت و عملکرد مالی دولت را از اهداف اجرای نظام حسابداری تعهدی برشمرد و گفت: با اجرای آن تمام دارایی ها و بدهی ها  و هزینه های دولت به صورت شفاف در صورت وضعیت مالی ارائه می شود.
کاظم پور، از ارائه لایحه حذف دوره متمم بودجه  از سوی دولت به مجلس خبر داد و گفت: در صورت تصویب آن گردش مالی دولت و به تبع آن گزارشگری مالی دولت  روان تر خواهد شد.
وی با بیان اینکه قانون بودجه سالانه ابلاغ می شود بر آشنایی کامل ذیحسابان و مدیران مالی با این قانون و همچنین آئین نامه ها و دستورالعمل های ابلاغی تاکید کرد .
در این همایش ذیحسابان و کارشناسان ارشد مالی دستگاههای اجرایی استان یزد حضور داشتند.

یک مسئول در وزارت  اقتصاد:
دستگاههای اجرایی که از بودجه عمومی استفاده می کنند ملزم به ارائه گزارش مطالبات و بدهیها  به سازمان حسابرسی هستند
معاون  اداره حسابداری مرکز مدیریت بدهی ها و دارایی های مالی عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: همه دستگاههای اجرایی که از بودجه عمومی استفاده می کنند ملزم به ارائه گزارش حسابرسی ویژه به  سازمان حسابرسی هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد " مصطفایی " در دومین روز همایش آموزشی " حسابداری تعهدی، صورت های مالی  و بدهی ها و مطالبات دولت "  افزود : بازه زمانی قانونی ارائه اطلاعات مطالبات و بدهی ها برای حساب های هر ماه، یک ماه بعد از آن می باشد. 
وی ضرورت ارائه اطلاعات مطالبات و بدهی ها در سامانه " سماد " را یادآور شد و اظهار داشت: دستگاههای اجرایی موظف به ارائه اطلاعات مالی، بدهی ها و مطالبات در این سامانه هستند و مسئولیت ارائه اطلاعات در این سامانه به عهده ذیحساب و بالاترین مقام دستگاههای اجرایی  می باشد.
وی با اعلام برگزاری جلسات مشترک با سازمان حسابرسی برای رعایت صرفه و صلاح دولت در اخذ تائیدیه حسابرسی ویژه بدهیها و مطالبات دولت به تشریح نحوه ورود اطلاعات مطالبات و بدهی های دولت مربوط به منابع  داخلی شرکت های دولتی  و شهرداری ها و رفع ابهامات دستگاههای اجرایی در سامانه سماد پرداخت و اظهار داشت: ثبت مطالبات و بدهی ها در سامانه سماد موجب شفاف سازی در فعالیت های مالی دولت می شود.

 

عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ