منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آخرين ويرايش سایت
آلبوم تصاوير
اخبار
اخبار
اطلاعیه ها
امضای صفحه
اوقات شرعي
بازديدها
پیوندها
جستجو
زمان ديجيتال سرور
گزارش تصویری
لینک های فوتر
منو اصلی - ردیف 1
منو اصلی - ردیف 2
منو دسترسی سریع
منو زبان
نام زیرپورتال
نظر سنجی
نقشه استان
ورود
اخبار

1396/11/22 يكشنبه

نهاوندیان:

رونق گردشگری یکی از سه طرح مهم دولت برای نوسازی اقتصادی است

معاون اقتصادی رئیس جمهوری گفت: بازآفرینی شهری، نوسازی ناوگان حمل و نقل و رونق گردشگری سه طرح مهم دولت برای نوسازی اقتصادی و ایجاد اشتغال فراگیر است که تا پایان امسال دنبال می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، دکتر " محمد نهاوندیان " روز یکشبنه در نشست با فعالان و سرمایه گذاری حوزه گردشگری استان یزد در محل مرکز خدمات سرمایه گذاری این استان افزود: ایجاد فضای مناسب و مساعد سیاسی از جمله وظایف مهم دولت برای رونق گردشگری است که در این زمینه تلاش های زیادی صورت گرفته و باید این فضا حفظ شود.
این عضو  هیات دولت و کابینه دولت دوازدهم، رونق گردشگری را در گرو  ایجاد فضای مناسب کسب کار عنوان کرد و افزود:  ایجاد زیربنای فنی و ارتباطاتی برای حمایت از گردشگری نیز از نیازهای این بخش است و در کنار  آن باید بخش خصوصی تقویت شود و توجیه اقتصادی نیز به این بخش واگذار شود.
معاون رئیس جمهوری گفت: گردشگری حتما توجیه اقتصادی دارد از این رو نباید از دولت در این بخش، توقع یارانه داشت؛ زیرا هر جا یارانه باشد آن فعالیت، توجیه اقتصادی ندارد.
نهاوندیان با بیان اینکه همه جای ایران، محور گردشگری محسوب شده و این امر ظرفیت بزرگی برای کشور است، اظهار داشت: زنجیره های گردشگری باید در بخش خصوصی ایجاد شود و همه به آن وصل شوند و در کنار آن حتما مطالعات توجیه اقتصادی خورد گردشگری در درون همین صنعت صورت گیرد.
وی با بیان اینکه وظیفه دولت، سیاستگذاری، تسهیل در امور و دست بازگذاشتن در بخش گردشگری است تصریح کرد: گردشگری، ظرفیت های خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد و به همین دلیل گردشگری در ماموریت ها و اولویت های دولت است و یزد را ستاره درخشان این بخش می داند.

 

 
امتیاز دهی