منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آخرين ويرايش سایت
آلبوم تصاوير
اخبار
اخبار
اطلاعیه ها
امضای صفحه
اوقات شرعي
بازديدها
پیوندها
جستجو
زمان ديجيتال سرور
گزارش تصویری
لینک های فوتر
منو اصلی - ردیف 1
منو اصلی - ردیف 2
منو دسترسی سریع
منو زبان
نام زیرپورتال
نظر سنجی
نقشه استان
ورود
اخبار

1396/12/15 سه‌شنبه

چینی ها در زمینه تولید اکسید روی فعالیت سرمایه گذاری خود را در یزد آغاز کردند

با تلاش مسئولان اقتصادی و سرمایه گذاری استان یزد فعالیت سرمایه گذاری یک گروه سرمایه گذار کشور چین برای تولید اکسید روی در یزد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، مقدمات و زیر ساخت های لازم برای انجام سرمایه گذاری این طرح  به همت مسئولان و متولیان امور اقتصادی و سرمایه گذاری استان انجام شده است و کار در مرحله پیاده سازی و استقرار تجهیزات خط تولید توسط سرمایه گذار می باشد و به زودی این طرح به بهره برداری خواهد رسید.

این شرکت خارجی قرار است با تولیدات خود نیاز صنعت کاشی و سرامیک کشور و به خصوص استان یزد به محصول اکسید روی را برطرف کند و در کنار آن تولیدات مازاد نیز به خارج از کشور صادر شود.

میزان تولید اکسید روی این طرح  که 10 تا 15 میلیون یورو سرمایه گذاری به دنبال دارد سالانه 40 هزار تن پیش بینی می شود .

به گفته صاحب نظران در حال حاضر اکسید روی مورد نیاز در صنعت تولید کاشی و سرامیک کشور از  چین وارد می شود و با بهره برداری از  این طرح بخش مهمی از  نیاز کشور به این محصول با قیمت ارزانتر در داخل برطرف خواهد شد.

در نشستی که به منظور رفع موانع و مشکلات این شرکت سرمایه گذار خارجی با حضور جی ژانگ مدیر شرکت سرمایه گذاری کشور چین و مسئولان اقتصادی و سرمایه گذاری استان یزد در محل مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد؛ موانع و مشکلات طرح بررسی و بر تسریع در روند  آن تاکید شد.


 
امتیاز دهی