منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آخرين ويرايش سایت
آلبوم تصاوير
اخبار
اخبار
اخبار وزارت دارایی
اطلاعیه ها
امضای صفحه
اوقات شرعي
بازديدها
پیوندها
جستجو
زمان ديجيتال سرور
گزارش تصویری
لینک های فوتر
منو اصلی - ردیف 1
منو اصلی - ردیف 2
منو دسترسی سریع
منو زبان
نام زیرپورتال
نظر سنجی
نقشه استان
ورود
اخبار

1397/7/15 يكشنبه

همایش آموزشی اسناد خزانه اسلامی در یزد برگزار می شود

چهارمین همایش آموزشی اسناد خزانه اسلامی ( اوراق تسویه نوبت اول و دوم) نوزدهم مهرماه با حضور مدیران کل، ذیحسابان و مدیران مالی دستگاههای اجرایی، نمایندگان و مسئولان بانک های دولتی و خصوصی استان یزد در محل سالن همایش های باقرالعلوم (ع) یزد برگزار می شود.

هدف از برگزاری این همایش، ارتقای سطح دانش شرکت کنندگان در خصوص چگونگی عملیاتی شدن اسناد خزانه اسلامی نوع دوم به منظور تسهیل در اجرای طرح های پیمانکاری و عمرانی دولت، تبیین جایگاه اسناد خزانه اسلامی در مراودات مالی دستگاههای اجرایی  اعلام شد .

معاون نظارت مالی اداره کل امور اقتصادی و دارایی و رئیس خزانه معین استان یزد گفت: یکی از موضوعاتی که در قانون بودجه سال 97 پیش بینی شده است استفاده از اوراق تسویه خزانه به منظور تسویه بدهی های قطعی اشخاص حقیقی، حقوقی  تعاونی ها به دولت با مطالبات قطعی آنان از دولت است و بر این اساس مطالبات اشخاص مذکور با بدهی های دولت به بانک ها تسویه می شود.

"سعید نور ایمانی " افزود: در نوع اول اسناد خزانه که سال 96 اجرا شد شامل تسویه بدهی های اشخاص حقیقی، حقوقی و تعاونی ها بابت بدهی های قطعی مالیات بود که این روند اجرایی نوع اسناد امسال نیز ادامه دارد.

وی رفع ابهامات در خصوص استفاده از اسناد خزانه اسلامی، ارائه راهکارهای مناسب و طرح مسایل مالی و تخصصی و بیان چالش های حوزه مالی دستگاههای اجرایی به خصوص استفاده از اوراق خزانه نوع دوم را از جمله مسایلی دانست که در همایش مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی گفت: رویکرد مناسب در جذب اعتبارات اسناد خزانه اسلامی، ارائه صورت های مالی شفاف وثبت دقیق مطالبات و بدهی های دولت از برنامه های اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد است که در چارچوب برگزاری همایش و دوره های آموزشی دنبال می شود.

رفع چالش های اجرایی بخش خصوصی در زمینه بهره مندی از اسناد خزانه اسلامی (اوراق مشارکت، اسناد خزانه اسلامی، صکوک اجاره و اسناد تهاتر نوع اول و دوم) از دیگر اهداف برگزاری این همایش اعلام شد.

همایش یاد شده به مدت یک روز به همت اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد برگزار می شود.

استان یزد در سال 95 و 96  موفق شد 100 درصد اعتبارات اسناد خزانه اسلامی را جذب کند.


 
امتیاز دهی