منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آخرين ويرايش سایت
آلبوم تصاوير
اخبار
اخبار
اطلاعیه ها
امضای صفحه
اوقات شرعي
بازديدها
پیوندها
جستجو
زمان ديجيتال سرور
گزارش تصویری
لینک های فوتر
منو اصلی - ردیف 1
منو اصلی - ردیف 2
منو دسترسی سریع
منو زبان
نام زیرپورتال
نظر سنجی
نقشه استان
ورود
اخبار

1397/7/19 پنجشنبه

همایش اوراق تسویه خزانه و بهادار اسلامی در یزد برگزار شد

چهارمین همایش اوراق تسویه خزانه و بهادار اسلامی با تاکید بر اسناد خزانه اسلامی روز پنجشنبه با حضور رئیس مرکز مدیریت بدهی ها و دارایی های مالی عمومی وزارت اقتصاد، مدیران کل، ذیحسابان و مدیران مالی دستگاههای اجرایی، نمایندگان و مسئولان بانک های دولتی و خصوصی استان یزد در محل سالن همایش های باقرالعلوم (ع) یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، هدف از برگزاری این همایش، ارتقای سطح دانش شرکت کنندگان در زمینه چگونگی عملیاتی شدن اوراق تسویه خزانه  و اسناد خزانه اسلامی به منظور تسهیل در اجرای طرح های پیمانکاری و عمرانی دولت، تبیین جایگاه این نوع اوراق در مراودات مالی دستگاههای اجرایی  اعلام شد .

در این همایش یک روزه، نحوه استفاده از اوراق تسویه خزانه به منظور تسویه بدهی های قطعی اشخاص حقیقی و حقوقی بخش دولتی، خصوصی و تعاونی ها و تهاتر با بدهی آنها به بانک ها و مالیاتی از طریق اوراق نوع اول و دوم خزانه اسلامی تشریح شد.

چالش های اجرایی بخش خصوصی در بهره مندی از اوراق تسویه خزانه و  اسناد خزانه اسلامی، رویکرد مناسب دولت در جذب اعتبارات اوراق  اسناد مذکور، ارائه راهکارهای مناسب و طرح مسایل مالی و تخصصی و بیان چالش های حوزه مالی دستگاههای اجرایی به خصوص استفاده از اوراق تسویه خزانه نوع دوم از دیگر  مسایل مطرح شده در این همایش بود.

به گفته سعید نورایمانی معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان یزد  در نوع اول اوراق تسویه  خزانه که سال 96 اجرا شد شامل تسویه بدهی های اشخاص حقیقی، حقوقی و تعاونی ها بابت بدهی های قطعی مالیات بود؛ اما در سالجاری علاوه بر عملیاتی شدن اسناد نوع اول، از طریق اسناد نوع دوم خزانه بدهی های این گونه اشخاص به بانک ها نیز تهاتر می شود.

همایش یاد شده به مدت یک روز به همت اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد برگزار شد.

استان یزد در سال های 95 و 96  موفق شد 100 درصد اعتبارات اسناد خزانه اسلامی را جذب کند.


 
امتیاز دهی