منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آخرين ويرايش سایت
آلبوم تصاوير
اخبار
اخبار
اخبار وزارت دارایی
اطلاعیه ها
امضای صفحه
اوقات شرعي
بازديدها
پیوندها
جستجو
زمان ديجيتال سرور
گزارش تصویری
لینک های فوتر
منو اصلی - ردیف 1
منو اصلی - ردیف 2
منو دسترسی سریع
منو زبان
نام زیرپورتال
نظر سنجی
نقشه استان
ورود
اخبار

1397/8/11 جمعه

معاون وزارت امور اقتصادی و دارایی‌ ‌مطرح کرد:

‌قرار گرفتن صدور مجوزهای کسب و کار روی اپلیکیشن تلفن همراه

معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: تا پایان امسال حجم بالایی از فرایند صدور مجوزهای کسب و کار دستگاه‌های اجرایی بر روی اپلیکیشن ها ‌و نرم‌افزارهای کاربردی تلفن همراه قرار می‌گیرد تا پاسخگویی به درخواست مجوز و بررسی شکایت‌ها در فرآیند صدور مجوزها سرعت گیرد.

گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، "حسین میرشجاعیان حسینی" روز پنج شنبه ‌دهم آبان ماه در نشستی که در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان به ریاست "‌علی زینی وند" معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد برگزار شد، ‌بیان کرد: ‌برای آنلاین (برخط) شدن و تحقق دولت همراه و الکترونیک، فرآیند صدور مجوزهای کسب و کار دستگاه‌ها از طریق اپلیکیشن ها در حال انجام است.
وی بابیان اینکه این خدمات در حال گسترش است، افزود: یکی از این اپلیکیشن ها ، 724 است که تاکنون 6 هزار مورد درخواست در آن ارائه شده و عمده آنها مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) است که به یک‌چهارم آنها پاسخ داده شد.
معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: در این دستگاه‌ها، تاریخچه درخواست‌ها از ابتدا تاکنون و نیز زمان پاسخگویی و صدور مجوز و حتی دوره زمانی پاسخگویی، وجود دارد.
به گفته میرشجاعیان حسینی، 14 هزار نقطه کشور به این اپلیکشین ها متصل شده و بیشترین کارتابل ها متعلق به استانداری‌ها و دستگاه‌های زیرمجموعه آنهاست.
رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت امور اقتصادی و دارایی افزود: مرکز ملی پایش محیط کسب و کار تلاش دارد نظام مجوزدهی کشور را به‌صورت الکترونیکی یکپارچه نماید و فرآیند آن را تسهیل کند.
وی با اشاره به اینکه طراحی شاخص‌ها در اتاق‌های فکر انجام می‌شود، ادامه داد: در راستای رعایت اصل بی‌طرفی، این وزارتخانه به‌عنوان کارفرما، پایش چهار شاخص‌ را برون‌سپاری کرده است.
میرشجاعیان حسینی این چهار شاخص را ثبت مالکیت، الزام‌آور بودن اجرای قراردادها، تأمین‌ مالی و سرمایه ‌اجتماعی در استان‌ها ذکر کرد که به پژوهشکده مطالعات توسعه سازمان جهاد دانشگاهی تهران به‌عنوان مجری، واگذار شده است.
وی تصریح کرد: برای ارزیابی فعالیت‌های این مرکز، چهار سامانه مجوز کسب و کار (سام)، سامانه دریافت، انعکاس، پیگیری و رسیدگی به شکایات (دادور)، پایگاه اطلاع‌رسانی مجوزها (نما) و مرکز فوریت‌های محیط کسب و کار (یاور) راه‌اندازی شده است.
معاون وزارت امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: تلاش بر این است تا مراکز خدمات سرمایه‌گذاری تمرکز خاصی روی سرمایه‌گذاری داخلی داشته باشند و در این خصوص، نقش استان‌ها در سیستم‌های نرم‌افزاری و اپلیکیشن ها باید افزایش یابد.
گفتنی است هم‌اکنون در مرکز الکترونیکی وزارتخانه چهار بخش یادشده به ‌صورت یکپارچه‌سازی صدور مجوزها و تسهیل امر اشتغال و کسب و کار، فعال است.
معاون اقتصادی استاندار یزد:

استان یزد می‌تواند پایلوت اجرای فعالیت های بنیادی باشد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد در دیدار با معاون وزارت امور اقتصادی و دارایی، گفت: استان یزد با توجه به ظرفیت‌های موجود می‌تواند پایلوت اجرای فعالیت‌های بنیادی در حوزه های مختلف، به ویژه حوزه اقتصادی باشد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز پنج شنبه دهم آبان ماه "علی زینی وند" معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد در دیدار با "حسین میرشجاعیان حسینی" معاون‌ امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی بیان کرد: دولت ‌تدبیر و امید با وجود تمام سختی‌ها و محدودیت های موجود در ارائه مجوزهای کسب و کار، فعالیت‌های بنیادی زیادی را با استفاده از مدل‌های موفق دنیا ارائه کرده است.
زینی وند ادامه داد: کارهای بنیادی که از ابتدای دولت تدبیر و امید در وزارت امور اقتصادی و دارایی شروع شد در واقع ناشی از تجربه‌های انباشته‌شده در کشور است.
وی با بیان اینکه یکی از این ابتکارهای بسیار خوب، ایجاد مرکز خدمات سرمایه‌گذاری بود، ا‌فزود: استان یزد نیز با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل هایی که دارد می‌تواند به‌عنوان پایلوت در اجرای کارهای بنیادی به ویژه در حوزه اقتصاد مورد توجه قرار گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خاطرنشان کرد: یزد به دلیل حضور بخش خصوصی قوی و باتجربه در سال‌های اخیر در مسیر صدور بخشنامه‌هایی که در وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت برای نجات کشور از سردرگمی‌ها انجام شده، نقش‌ مهم و تاثیرگذاری داشته است.
زینی وند در پایان سخنان خود با اشاره به برخی ضعف ها در مأموریت‌های سازمانی دستگاه‌های اجرایی، گفت: در وزارت امور اقتصادی ‌و دارایی کارهای اساسی و بنیادی بسیاری مانند شاخص‌های ارزیابی، ‌رقابت پذیری و شاخص‌های پایش و ایجاد سامانه ها انجام‌شده که قابل‌ تقدیر است.


 
امتیاز دهی