منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آخرين ويرايش سایت
آلبوم تصاوير
اخبار
اخبار
اخبار وزارت دارایی
اطلاعیه ها
امضای صفحه
اوقات شرعي
بازديدها
پیوندها
جستجو
زمان ديجيتال سرور
گزارش تصویری
لینک های فوتر
منو اصلی - ردیف 1
منو اصلی - ردیف 2
منو دسترسی سریع
منو زبان
نام زیرپورتال
نظر سنجی
نقشه استان
ورود
اخبار

1397/10/20 پنجشنبه

مدیر کل گمرک یزد:

کاغذ از گردش کار تمامی خدمات گمرکی استان یزد حذف شده است

مدیر کل گمرک استان یزد با اشاره به توسعه تبادلات اقتصادی و تجاری بر مبنای خدمات الکترونیکی گفت: هم اینک تمامی خدمات گمرکی اعم از صادرات و واردات در گمرک این استان الکترونیکی است و کاغذ به کلی از گردش کار این خدمات حذف شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، محمد حسین سلمانی ندوشن در نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی دستگاههای تابعه وزارت اقتصاد در استان یزد با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران عضو سازمان جهانی گمرک است گفت: امروزه تبادلات تجاری و اقتصادی دنیا بر پایه الکترونیکی است و ما نیز برای توسعه تجارت و صادرات و واردات باید بر این اساس حرکت کنیم.

وی الکترونیکی کردن خدمات در حوزه صادرات و واردات را از سیاست های و برنامه های این اداره کل برشمرد و افزود:در این زمینه اقدمات اساسی انجام شده است و هم اینک تمامی خدمات الکترونیکی گمرک استان در بستر سامانه ویژه ای ارائه می شود.

وی با بیان اینکه برای توسعه تجارت باید قوانین ملی و بین المللی  مورد توجه قرار گیرد گفت: برای اجرایی شدن کامل سیاست الکترونیکی شدن خدمات گمرکی که کاغذ را از سیستم حذف و کار را هم سرعت می بخشد باید زیر ساخت ها و امکانات تقویت و مشکلات و موانع برطرف شود.

وی از ارائه اظهارنامه گمرک با طرح های سبز ، زرد و قرمز خبر داد و گفت: کالاهای اظهارنامه های مسیر سبز و زرد در گمرکات مرزی و کالاهای اظهار نامه مسیر قرمز در استان مبدا صادر ات مورد کنترل و نظارت قرار می گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش مناطق ویژه اقتصادی را بهترین محل برای تولید، صادرات و واردات کالا در استان های غیر مرزی عنوان کرد و گفت: قوانین و مقررات گمرکی در این مناطق تقریبا همان قوانین مناطق آزاد مرزی است.

سلمانی ندوشن اضافه کرد: واحدهای تولیدی که در این مناطق مستقر می شوند از مزایا و معافیت های گمرکی و مالیاتی برخوردار هستند.


 
امتیاز دهی