سه‌شنبه, 17 تير 1399
  • ساعت : ۱۲:۴۰:۲۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ 
  • کد خبر : ۱۸۶۲۵۱
نشست نمایندگان دستگاههای عضو خدمات سرمایه گذاری یزد برگزار شد
نشست نمایندگان تام الاختیار دستگاههای اجرایی عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد با حضور مسئولان اجرایی، اقتصادی و سرمایه گذاری در محل این مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد در این نشست بر همفکری برای رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال و استفاده از ظرفیت مرکز خدمات سرمایه گذاری برای حل مشکلات و رونق سرمایه گذاری تاکید کرد و گفت: در بخش کشاورزی استان به ویژه در حوزه دام سبک رونق خوبی وجود دارد و امیدواریم تولید در این بخش نیز رونق گیرد.

" سید مسعود عظیمی" خواستار معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری استان و پیگیری جذب سرمایه گذاری خارجی و داخلی در استان شد و افزود: علی رغم اینکه در حوزه زیرساخت ها، وضعیت مناسبی داریم لازم است برای توسعه زیرساخت ها در استان تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی لزوم پیگیری و حل مشکلات سرمایه گذاران را یادآور شد و گفت: به منظور رونق تولید در حوزه مسکن و احیاء بافت فرسوده لازم است  اتفاقات خوبی در استان شکل گیرد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد نیز گفت: این اداره کل در ارزیابی های عملکرد برنامه عملیاتی وزارت اقتصاد در سال گذشته و همچنین سه ماهه سال 98 در بخش اقتصادی و سرمایه گذاری برتر شناخته شد و مقام نخست را در کشور کسب کرد.

 " علی نمازی " با قدردانی از تلاش نمایندگان مرکز خدمات سرمایه گذاری افزود: این ارزیابی ها بر اساس تهیه و تدوین گزارش اقتصادی سالیانه،تحلیلی اقتصادی، پیش جلسات و نیز اظهار نظرهای کارشناسی منجر به تصمیم سازی در سطح استان، تهیه آمارهای اقتصادی ماهانه، فصلی و سالانه و اقدامات مرتبط با توسعه اقتصاد منطقه ای بوده است.

وی با اشاره به صدور مجوز سرمایه گذاری خارجی شرکت سیلکو منگز شهرستان  ابرکوه بر پیگیری در تسریع فرایند واگذاری زمین مورد نیاز در چارچوب قوانین موجود و صدور مجوزهای استانی این پروژه تاکید کرد.

در این نشست مقرر شد، دفتر امور شهری و شوراهای استانداری با همکاری شهرداری های استان حداقل 20 فرصت سرمایه گذاری را در فرمت استاندارد تدوین نماید و مرکز خدمات سرمایه گذاری همکاری لازم را در این زمینه داشته باشد.

همچنین دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، نسبت به تدوین مشوق‌های سرمایه گذاری شهرداری های استان و شناسایی و معرفی قوانین مخل کسب و کار در حوزه شهرداری های استان اقدام نموده و گزارش و نتایح آن را به مرکز خدمات سرمایه گذاری ارسال نماید.

همکاری نمایندگان مرکز خدمات سرمایه گذاری در شناسایی و معرفی قوانین مخل کسب و کار، جذب سرمایه گذاری در شهرداری، تدوین کتاب فرصتهای سرمایه گذاری شهرداری های استان، هدایت سرمایه گذاران برای ورود و مشارکت در اجرای پروژه های سرمایه گذاری شهرداری ها، عدم وجود اطلاعات، دانش و تجربه مناسب در حوزه سرمایه گذاری های شهرداری های استان و شفاف نبودن مدل های سرمایه گذاری، وجود شیوه نامه سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی در تمام شهرداری های استان و تاکید بر استفاده از ظرفیت شورای عالی سرمایه گذاری در استان از دیگر مباحث بود.

لزوم بررسی کتاب فرصت های سرمایه گذاری و برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری شهرداری های استان، معطلی پروزه ها در کمیسیون ماده 5، لزوم همکاری دستگاه های اجرایی برای حل مشکلات سرمایه گذاری در استان، محدودیت های سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری یزد و لزوم رفع موانع این سازمان برای چابک سازی در جذب سرمایه گذاری، معرفی فرصت های سرمایه گذاری شهرداری یزد و بررسی پروژه BRT یزد و اخذ ضمانت از سرمایه گذاران( اخذ 10 درصد از مبلغ کل پروژه به عنوان ضمانت انجام پروژه) از دیگر مباحث می باشد.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0