سه‌شنبه, 17 تير 1399
  • ساعت : ۱۳:۵۴:۲۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ 
  • کد خبر : ۱۸۶۳۷۸
نشست شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت اقتصاد در یزد برگزار شد
نشست شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت اقتصاد به میزبانی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد در محل سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد در این نشست با اشاره به بسته های رونق تولید در حوزه فعالیت دستگاههای استانی وزارت اقتصاد گفت: در بخش سیستم بانکی و تامین مالی، بنگاههای کوچک و متوسط مورد تاکید است و در این زمینه دستور العمل بانک مرکزی و آئین نامه اجرایی موضوع بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 98 سازمان مدیریت و برنامه ریزی ابلاغ شده است.

وی گفت: در بخش حوزه مالیات ستانی، بخشودگی جرائم مالیاتی قابل بخشش موضوع ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم و قوانین مالیات های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده  برای مودیان اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی مورد انتظار است.

نماینده وزیر اقتصاد در استان یزد بر استفاده از بسته های رونق تولید تاکید کرد و افزود: در حوزه مشارکت سرمایه گذاران خارجی آئین نامه اعطای مجوز اقامت پنج سال به سرمایه گذاران خارجی مصوب هیات وزیران ابلاغ شده است..

وی تصریح کرد: قراردادن کالاهای مورد نیاز واحدهای تولیدی در مسیر سبز و ترخیص 60 تا 80 درصدی ملزومات خطوط تولیدی به صورت نسیه و بدون پرداخت حقوقی گمرکی، حمل یکسره کالاها به واحدهای تولیدی و سرعت بخشیدن به نمونه برداری از کالاهای دارای مجوز قانونی از جمله بسته های حمایتی رونق تولید در بخش گمرکی می باشد.

وی از ابلاغ سیاست های وزارت امور اقتصادی و دارایی برای بهبود محیط کسب و کار در سازمان های تابعه این وزارتخانه گفت: طی بخش نامه های جداگانه به سازمان امور مالیاتی و گمرک جمهوری اسلامی، این دو سازمان موظف به فراهم کردن شرایط لازم برای این هدف شده اند و امیدو اریم در استان بتوانیم گام های اساسی برداریم.

وی با اشاره به سیاست اصلاح نظام بانکی از سوی وزارت اقتصاد تصریح کرد: اصلاح این نظام می تواند به رونق تولید کمک کند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر قریب الوقوع کاروان تدبیر و امید به استان از مدیران استانی وزارت اقتصاد خواست طرح ها و پروژه های افتتاحی خود را در اولویت برنامه ها قرار دهند.

نمازی ادامه داد: باید از فرصت های این سفر استفاده و برای تامین مالی طرح های اقتصادی و سرمایه گذاری تلاش کنیم.

وی همچنین از برگزاری نشست اینده مدیران استانی وزارت اقتصاد با حضور معاون وزیر اقتصاد خبر داد.

محمد دهقان منشادی معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد نیز در این نشست از عزم جدی دولت برای حمایت از سرمایه گذاری و اعطای مشوق های جدید در حوزه سرمایه  گذاری خبر داد و گفت: در صورت سرمایه گذاری 250 هزار دلاری، اقامت پنج ساله به سرمایه گذاران داده می شود.

رئیس کمیسیون هماهنگی بانک های استان، مدیر کل گمرک، مدیر اموال تملیکی و نماینده مدیر کل امور مالیاتی استان یزد در این نشست گزارشی از میزان اجرایی شدن بسته های رونق تولید در واحدهای تابعه خود ارائه کردند و مسایل و مشکلات فراروی آن را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0