يکشنبه, 29 دی 1398
  • ساعت : ۹:۴۶:۳۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ 
  • کد خبر : ۱۸۷۸۳۸
اعلام آمادگی سفیر اوكراین برای سرمایه گذاری انتقال آب از دریای عمان به یزد
سفیر کشور اوکراین در جمهوری اسلامی ایران در دیدار با استاندار یزد آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در زمینه انتقال آب از دریای عمان به یزد اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، در این دیدار در خصوص زمینه‌های همکاری در حوزه کشاورزی، تجاری و گردشگری بین یزد و کشور اوکراین بحث و تبادل نظرشد.
استاندار در این نشست یزد را از استان‌های فعال در حوزه توریسم درمانی عنوان کرد و افزود: به دلیل اینکه خدمات پزشکی یزد به مردم استان ها و شهرهای جنوبی کشور ارائه می شود قراراست تعدادی بیمارستان با نگاه جذب توریست در یزد ساخته شود.
محمد علی طالبی با اشاره به ظرفیت‌های خوب استان یزد در زمینه محصولات کشاورزی افزود: باتوجه به اینکه کشور اوکراین تجارب خوبی در حوزه کشاورزی دارد می‌توان از ظرفیت‌های خوب آن بهره‌مند شد. 
وی گفت: خوشبختانه زمینه‌های همکاری و تعامل خوبی که بین کشور اوکراین و استان یزد و مراوداتی بین شهرداری یزد و لویو یکی از شهر‌های اوکراین وجود دارد که در قالب یادداشت تفاهم نامه و همچنین قرارداد خواهرخواندگی قراراست مناسبات دو طرف تقویت شود. 
استاندار در خصوص اعلام آمادگی سفیر اوکراین در حوزه سرمایه گذاری برای آب انتقالی دریای عمان به یزد گفت: این طرح بزرگی است که در مرحله مطالعات است و پیش بینی می‌شود تا پایان امسال کار مطالعه آن انجام شود تا بتوانیم در سال ۲۵۰ میلیون متر مکعب آب را به یزد منتقل کنیم. 
سفیر اوکراین در ایران نیز با اعلام آمادگی کشورش برای همکاری های دو جانبه اقتصادی و سرمایه گذاری های مشترک، به ظرفیت شهر تاریخی و جهانی یزد اشاره کرد و افزود: شهر‌های لویو در کشور اوکراین و یزد در ایران، به لحاظ تاریخی و صنعتی بودن با یکدیگر شباهت‌های زیادی دارند و این مهم می‌تواند عاملی برای برقراری ارتباط بین این شهر‌ها باشد.
" سرگی بور دیلیاک " نگهداری و زنده بودن بافت تاریخی یزد را یکی از مهمترین دستاورد‌های مدیریت شهری در خصوص این میراث ارزشمند دانست و افزود: این که بافت تاریخی یزد همزمان با مدرنیته شدن حفظ شده بسیار مهم و حائز اهمیت است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.6.0
    V5.5.6.0