پنج‌شنبه, 21 فروردين 1399
  • ساعت : ۹:۳۰:۴۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ 
  • کد خبر : ۱۹۰۷۱۳
عضو انجمن فولاد ایران:
تحریم شركت های فولادی خللی در بازار و صادرات فولاد ایجاد نمی كند
عضو انجمن فولاد ایران و نائب رئیس انجمن مدیران صنایع و معادن استان یزد گفت: تحریم نتوانسته محدودیتی ایجاد کند، تولیدکنندگان راه‌ها را پیدا کردند و صادرات در حال انجام است. بیشتر مشکلات صنعت فولاد داخلی است و از ناحیه تحریم‌ها مشکلات زیادی برای این صنعت ایجاد نشده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، بهادر احرامیان افزود: تحریم‌هایی که در گذشته اعمال شد به گونه‌ای نبود که کارکرد شرکت‌ها را تحت تاثیر قرار دهد و قابل مدیریت بود، در تحریم جدید هم قرار است همان تحریم‌ها تکرار شود و هیچ خللی بر میزان صادرات شرکت‌ها وارد نکرد و اکنون نیز مشکلی ایجاد نمی‌شود.

مدیرعامل فولاد یزد در پایان با تاکید بر این موضوع که صادرات فولاد کشور طی ما‌ههای گذشته طبق برنامه و پیش بینی‌های صورت گرفته بود و از این لحاظ مشکلی نداشتیم، اظهار داشت: تحریم‌های آمریکا علیه صنعت فولاد کشور بیشتر جنبه روانی دارد و تأثیر خاصی بر عملکرد تولیدکنندگان این بخش نخواهد گذاشت.

نائب رئیس انجمن مدیران صنایع و معادن استان یزد  اظهارداشت: این تحریم‌ها تاحدودی می‌تواند قدرت چانه زنی خریداران را در سطح بین المللی بیشتر کند.

چندی قبل وزارت خزانه‌داری علاوه بر این ۱۷ تولیدکننده فلزات و شرکت‌های معدنی ایران، شبکه‌‌ای شامل سه نهاد مستقر در چین و سیشل و یک کشتی دخیل در خرید، فروش و انتقال محصولات فلزات ایران را تحت تحریم قرار داد.

شرکت آلومینیوم المهدی، شرکت آهن و فولاد افرا، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، شرکت فولاد اصفهان، شرکت صنعت و معدن گل‌گهر، شرکت «هونگویان مارین»مستقر در چین، شرکت فولاد هرمزگان، شرکت فولاد آلیاژی ایران، شرکت آلومینیوم ایران، شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان، شرکت خلاق تدبیر پارس، شرکت فولاد خراسان، شرکت فولاد خوزستان، شرکت ملی صنایع مس ایران، شرکت فولاد اوکسین، شرکت تجاری پامچل پکن (مستقر در چین)، شرکت فولاد صبا و شرکت فولاد کاوه جنوب را از جمله شرکت های فولادی هستند که در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار دارند و در این بین دو شرکت یزدی است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0